2007-2008 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete açılan Zeki Kadirbeyoğlu Erkek Öğrenci Yurdu, bölgemizde eğitim almak isteyen öğrencilerin konaklama ve yemek ihtiyacını tam pansiyon olarak karşılayabilmek için kurulmuştur. Gerek maddi gerekse manevi anlamda Gümüşhane’ye gelen her gurbetçi gencimize destek olmaya hazır dinamik kadrosu ile siz öğrenciler ve değerli velilerinizin gözünü arkada bırakmamak üzere “Kişiye Özel Yurt” felsefesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Gümüşhane şartlarında birçok resmi olmayan ve eksik hizmet standartları olan işletmeler arasında resmi ‘Öğrenci Yurdu’ ruhsatıyla hizmet veren yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığı standartları ve Özel Yurtlar Mevzuatı’na bağlı kalınarak yasalar çerçevesinde işletilmektedir.
Bütün velilerin derdi ve özlemi, gözünden sakınıp büyüttüğü, destekleyerek üniversite gönderdiği evlatlarının bugünün Türkiye’sinde güvenli ve tehditlerden uzak bir şekilde barınmalarını sağlamaktır. Durum böyleyken her ailenin kişisel kaygıları olması gayet makuldür. Yurdumuz kadrosu ailelerin bu kaygılarını bilerek değerli velilerimize bunların güvencesini verme taahhüdü ile öğrencilerini ağırlamaktadır. Faaliyetlerimiz öğrencinin okul dışı vakitlerinde temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamasıyla beraber bu huzurlu ortamda yüksek yaşam kalitesini de sağlamaktadır.
Evlatlarını üniversiteye göndermiş velilerin ve üniversite tecrübelerini uzak şehirlerde yaşamış bilinçli ve tecrübeli Yönetim Ekibimiz bütün ideolojilerden arınmış, milli ve manevi değerlerine bağlı evlatlar yetişmesine imkan verebilmek için mesai kavramı olmadan çalışmaktayız.
Yaptığınız tercihlerin içerisinde Gümüşhane’yi kazandığınız için sizin kadar memnuniyet duyuyoruz. Bu yüzden mottomuz “Zeki Kadirbeyoğlu: Tam aile yurdu”.

 

ZİYA NAS
YÖNETİM KURULU BAŞKANI, ZEKİ KADİRBEYOĞLU ERKEK ÖĞRENCİ YURDU